Opinie

Studentów, Absolwentów i Pracowników UAM

Studenci Bioinformatyki

  • Julia Bandera

    Idąc na ten kierunek, sama nie byłam pewna czym tak naprawdę jest bioinformatyka, chciałam tylko spróbować swoich sił w informatyce i połączyć to z biologią. Bardzo się cieszę, że wybrałam tak interesujący kierunek dający wiele możliwości rozwoju.

    Julia Bandera II rok Bioinformatyki
  • Milosz Chodkowski

    Świetni ludzie, świetna atmosfera! Pierwszy rok rozpocząłem z pewną dawką strachu i niepewności. Teraz, po 3 latach mogę śmiało stwierdzić, że zaszczepiła się we mnie swego rodzaju pasja do bioinformatyki!

    Miłosz Chodkowski III rok Bioinformatyki
  • Alicja Lisowska

    Studia są wymagające, ale bardzo ciekawe. Wzbudziły one we mnie zamiłowanie nie tylko do samej bioinformatyki, ale również pokrewnych dziedzin nauki. Rozpoczynając studia byłam pełna obaw co do swoich umiejętności związanych z informatyką i matematyką, po 2 latach myślę, że podjęłam dobrą decyzję.

    Alicja Lisowska II rok Bioinformatyki
  • Customer Testimonails

    Po liceum szukałam kierunku, który nauczy mnie analizować dane i rozwiązywać problemy biologii za pomocą technik komputerowych. Nie zawiodłam się i bioinformatyka jest tym, co chcę wykorzystać w rozwoju zawodowym. Studia nauczyły mnie wielu umiejętności, które pozwolą mi rozwinąć się w wybranym przeze mnie kierunku. Czasem było ciężej, ale zawsze mogłam liczyć na pomoc prowadzących, a to wszystko w świetnej atmosferze na roku.

    Izabela Wojtkowiak III rok Bioinformatyki
  • Aleksandra Baumgart

    Przez większość nauki w liceum chciałam iść na kierunek lekarski. Jednak w ostatniej klasie zaczęłam szukać czegoś innego. Tak znalazłam bioinformatykę, a nawet to ona znalazła mnie. Zarekrutowałam się, zaczęłam kierunek, wciągnęłam się w niego - i zdecydowanie nie żałuję tej decyzji.

    Aleksandra Baumgart II rok Bioinformatyki
  • Bartłomiej Pogodziński

    Idąc na bioinformatykę nie byłem pewny swojego wyboru. O informatyce wiedziałem prawie nic, ale lubiłem biologie w liceum. Kierunek okazał się wymagający, ale również gratyfikujący. Pozwolił mi być kompetytywnym na rynku pracy i podarował naukowe zamiłowanie. Polecam każdemu przyszłemu studentowi.

    Bartłomiej Pogodziński V rok Bioinformatyki

Absolwenci Bioinformatyki

  • Maria Murach

    Studia na kierunku bioinformatyka pozwoliły mi na rozwinięcie mojej wiedzy i umiejętności nie tylko z zakresu biologii, ale także na zdobycie doświadczenia w programowaniu i informatyce. Te prestiżowe studia i bogate doświadczenie na stażach wakacyjnych umożliwiły mi zostanie stypendystą Fundacji Fulbright, a następnie rozpoczęcie studiów doktoranckich na University of Virginia. Szczerze polecam ten kierunek wszystkim umysłom ścisłym z zacięciem biomedycznym!

    Maria Murach University of Virginia, USA
  • Jakub Grabowski

    Już na studiach magisterskich rozpocząłem pracę w zawodzie jako bioinformatyk w firmie biotechnologicznej. Wiedza z zakresu genetyki oraz umiejętność programowania i rozumienia działania systemów informatycznych dają szeroki zakres możliwości rozwoju, a ich połączenie jest kluczowe by sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nami technologia XXI wieku. Jako absolwent kierunku bioinformatyka mogę śmiało stwierdzić, że był to dobry wybór.

    Jakub Grabowski genXone S.A.
  • Marta Wysocka

    Idąc na bioinformatykę kompletnie nie miałam pojęcia co kryje się pod tym terminem. Nie miałam informatycznego przygotowania, więc wszystkiego w zakresie programowania uczyłam się od podstaw. Licencjat i magisterkę robiłam w oparciu o eksperymenty przeprowadzone w laboratorium, a obecnie jestem doktorantką w Zakładzie Biologii Obliczeniowej na Wydziale Biologii UAM i nie wyobrażam sobie codziennej pracy bez programowania. Te studia dały mi możliwość rozwoju zarówno w stronę biologii jak i informatyki dzięki kompetentnej kadrze prowadzącej zajęcia. Myślę, że gdybym jeszcze raz miała wybrać kierunek studiów to ponownie wybrałabym bioinformatykę.

    Marta Wysocka Doktorantka UAM
  • Agnieszka Chełkowska

    Bioinformatykę wybrałam ze względu na interdyscyplinarność - biologię oraz informatykę, którymi się interesowałam. Już w trakcie studiów liczne projekty i problemy bioinformatyczne zaraziły mnie miłością do nauki i obecnie jestem doktorantką Zakładu Biologii Obliczeniowej. Wysoki poziom nauczania na studiach pozwolił mi odbyć staż naukowy na Uniwersytecie Karoliny Północnej w USA a następnie kontynuować zagraniczne współprace. Zdecydowanie polecam bioinformatykę jako ciągle rozwijającą się dziedzinę nauki dającą wszechstronne możliwości.

    Agnieszka Chełkowska Doktorantka UAM

Wykładowcy

  • Joanna Ciomborowska

    Sama będąc absolwentką studiów bioinformatycznych z radością dzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami ze studentami. Daje mi to dużo satysfakcji i utwierdza w przekonaniu, że jeszcze wiele jest do odkrycia w tym fascynującym świecie na pograniczu informatyki i biologii. Zapraszamy serdecznie!

    dr Joanna Ciomborowska-Basheer Instytut Biologii i Ewolucji Człowieka, UAM
  • Miroslawa Dabert

    Gorąco polecam studia bioinformatyczne na Wydziale Biologii UAM. Obok głównych zastosowań bioinformatyki w biologii molekularnej, program studiów uwzględnia również specjalizacje, które wyłoniły się stosunkowo niedawno, takie jak medycyna spersonalizowana czy molekularna diagnostyka środowiska. Prawdziwe studia z przyszłością - w nauce, firmach biotechnologicznych lub zaawansowanej diagnostyce medycznej.

    prof. UAM dr hab. Mirosława Dabert Laboratorium Technik Biologii Molekularnej
  • Customer Testimonails

    Z radością obserwuję absolwentów bioinformatyki z sukcesem prowadzącących badania naukowe oraz rozwijających swoją karierę zawodową i pasje naukowe. Nierzadko uczniowie przerastają swoich mistrzów. I to jest najlepszym wyznacznikiem sukcesu kierunku studiów Bioinformatyki.

    dr Andrzej Zieleziński Zakład Biologii Obliczeniowej, UAM
  • dr hab. Michał Szcześniak

    Studenci Bioinformatyki zawsze wyróżniali się kreatywnością i umiejętnością analitycznego myślenia. Jestem przekonany, że Bioinformatyka w nowej odsłonie pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać ten potencjał, tym bardziej że program studiów został ułożony z myślą o dobru studentów i w konsultacji z nimi, a także we współpracy z wykładowcami i potencjalnymi pracodawcami.

    dr hab. Michał Szcześniak Instytut Biologii i Ewolucji Człowieka, UAM