Studenci Bioinformatyki
-
Po liceum szukałam kierunku, który nauczy mnie analizować dane i rozwiązywać problemy biologii za pomocą technik komputerowych. Nie zawiodłam się i bioinformatyka jest tym, co chcę wykorzystać w rozwoju zawodowym. Studia nauczyły mnie wielu umiejętności, które pozwolą mi rozwinąć się w wybranym przeze mnie kierunku. Czasem było ciężej, ale zawsze mogłam liczyć na pomoc prowadzących, a to wszystko w świetnej atmosferze na roku.
-
Idąc na bioinformatykę nie byłem pewny swojego wyboru. O informatyce wiedziałem prawie nic, ale lubiłem biologie w liceum. Kierunek okazał się wymagający, ale również gratyfikujący. Pozwolił mi być kompetytywnym na rynku pracy i podarował naukowe zamiłowanie. Polecam każdemu przyszłemu studentowi.
Absolwenci Bioinformatyki
-
Studia na kierunku bioinformatyka pozwoliły mi na rozwinięcie mojej wiedzy i umiejętności nie tylko z zakresu biologii, ale także na zdobycie doświadczenia w programowaniu i informatyce. Te prestiżowe studia i bogate doświadczenie na stażach wakacyjnych umożliwiły mi zostanie stypendystą Fundacji Fulbright, a następnie rozpoczęcie studiów doktoranckich na University of Virginia. Szczerze polecam ten kierunek wszystkim umysłom ścisłym z zacięciem biomedycznym!
-
Już na studiach magisterskich rozpocząłem pracę w zawodzie jako bioinformatyk w firmie biotechnologicznej. Wiedza z zakresu genetyki oraz umiejętność programowania i rozumienia działania systemów informatycznych dają szeroki zakres możliwości rozwoju, a ich połączenie jest kluczowe by sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nami technologia XXI wieku. Jako absolwent kierunku bioinformatyka mogę śmiało stwierdzić, że był to dobry wybór.
-
Idąc na bioinformatykę kompletnie nie miałam pojęcia co kryje się pod tym terminem. Nie miałam informatycznego przygotowania, więc wszystkiego w zakresie programowania uczyłam się od podstaw. Licencjat i magisterkę robiłam w oparciu o eksperymenty przeprowadzone w laboratorium, a obecnie jestem doktorantką w Zakładzie Biologii Obliczeniowej na Wydziale Biologii UAM i nie wyobrażam sobie codziennej pracy bez programowania. Te studia dały mi możliwość rozwoju zarówno w stronę biologii jak i informatyki dzięki kompetentnej kadrze prowadzącej zajęcia. Myślę, że gdybym jeszcze raz miała wybrać kierunek studiów to ponownie wybrałabym bioinformatykę.
-
Bioinformatykę wybrałam ze względu na interdyscyplinarność - biologię oraz informatykę, którymi się interesowałam. Już w trakcie studiów liczne projekty i problemy bioinformatyczne zaraziły mnie miłością do nauki i obecnie jestem doktorantką Zakładu Biologii Obliczeniowej. Wysoki poziom nauczania na studiach pozwolił mi odbyć staż naukowy na Uniwersytecie Karoliny Północnej w USA a następnie kontynuować zagraniczne współprace. Zdecydowanie polecam bioinformatykę jako ciągle rozwijającą się dziedzinę nauki dającą wszechstronne możliwości.
Wykładowcy
-
Gorąco polecam studia bioinformatyczne na Wydziale Biologii UAM. Obok głównych zastosowań bioinformatyki w biologii molekularnej, program studiów uwzględnia również specjalizacje, które wyłoniły się stosunkowo niedawno, takie jak medycyna spersonalizowana czy molekularna diagnostyka środowiska. Prawdziwe studia z przyszłością - w nauce, firmach biotechnologicznych lub zaawansowanej diagnostyce medycznej.
-
Studenci Bioinformatyki zawsze wyróżniali się kreatywnością i umiejętnością analitycznego myślenia. Jestem przekonany, że Bioinformatyka w nowej odsłonie pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać ten potencjał, tym bardziej że program studiów został ułożony z myślą o dobru studentów i w konsultacji z nimi, a także we współpracy z wykładowcami i potencjalnymi pracodawcami.